d11.png   Oprogramowanie dla BOOX M92 w wersji 1.8

Uaktualnienie z dnia 29-11-2013

 !! Firmware tylko dla czytników BOOX M92 , nie należy instalować go w urządzeniach w żadnej innej serii !! Przed aktualizacją prosimy o zapoznanie sie z nową Instrukcją Obsługi dla BOOX M92, która  znajduje się pod adresem:  Instrukcja Obsługi M92.

Co nowego w 29-11-2013 poprawki:


 • poprawiono tłumaczenia

 • stabiloność systemu

 • poprawka zapamiętywania ostatnio czytanej strony i ustawien czcionki w FBReader

Jak zainstalować aktualizację?


 • Należy pobrać plik update-20131129.zip

 • Zapisz plik z aktualizacją (zip) w katalogu głównym (root directory) karty SD (TF card). Przed wgraniem na kartę pliku aktualizacji należy ją uprzednio sformatować (FAT32).

 • Przed rozpoczęciem dalszych czynności zalecamy podłączenie urządzenia do ładowarki, zabezpieczy to czytnik przed wyłączeniem się podczas instalacji oprogramowania z powodu rozładowanej baterii! Prosimy również o ówczesne skopiowanie najważniejszych plików z czytnika na np. komputer w celu dodatkowego zabezpieczenia swoich danych.

 • Włącz urządzenie trzymając wciśnięty klawisz OK (po prawej strone obudowy ) aż do czasu gdy na dole ekranu ukaże się napis: ‘Software update request detected, checking updates…’

 • Możesz już puścić klawisz, urządzenie zaktualizuje się samo.

 • Proces aktualizacji może potrwać kilka minut.

 • Po zakończonej aktualizacji urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie, gotowe do pracy.

 • * Ta wersja oprogramowania nie wymaga czyszczenia pamieci wewnętrzej. Nie należy formatować pamięci flash.*

 • * Uwaga, tryb uśpienia nie zwiększa oszczędności energii w czytniku (odpowiednie optymalizacje są aktywne w czasie zwykłej pracy, czytania). Polecamy wyłączenie czytnika bądź ustawienie w opcjach zasilania na np 10 minut do wyłączenia.*

 

!! W tej wersji oprogramowania dla poprawnego funkcjonowania aplikacji "Czytaj na głos", niezbędne jest pobranie nowych plików syntezatora mowy - głos Ewy został zastąpiony nowym głosem Agnieszki. Folder z plikami znajduje się pod adresem: http://onyx-ereader.pl/download/tts4/.tts.zip Należy rozpakować plik "TTS.zip" i umieścić bezpośrednio w pamięci wewnętrznej czytnika albo bezpośrednio na karcie SD (w katalogu głównym powinniśmy więc mieć katalog ".tts" a w nim 4 pliki: libvoice_pl_agnieszka.so.1.6, lang_pl.dat, polish.lex i vox_pl_agnieszka44v)

 UWAGA!

Instalacja aktualizacji jest równoznaczna z akceptacją warunków licencji IVONA EMBEDDED, plik znajduje się pod adresem: licencja_IVONA_EMBEDDED.txt .

URZĄDZENIE W CZASIE AKTUALIZACJI POWINNO BYĆ PODŁĄCZONE DO ZASILANIA. NIE NALEŻY INSTALOWAĆ OPROGRAMOWANIA PRZEZNACZONEGO DLA INNYCH MODELI LUB INNYCH KRAJÓW – WERSJE RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE. NIE NALEŻY INSTALOWAĆ WCZEŚNIEJSZYCH WERSJI OPROGRAMOWANIA NA URZĄDZENIACH Z NOWSZYM OPROGRAMOWANIEM (informacja o wersji w USTAWIENIA / O NAS).  OPROGRAMOWANIE POBIERAJ TYLKO Z AUTORYZOWANYCH ŹRÓDEŁ. W RAZIE PYTAŃ SKONTAKTUJ SIĘ DYSTRYBUTOREM / AUTORYZOWANYM SERWISEM.

 Kod źródłowy otwartych aplikacji z firmware dostępny pod adresem : http://opensource.onyx-international.com/